Team

AKTUÁLNĚ


Teambuilding na vodě. Hráči SKP sjeli Vltavu na raftech

Boty do haly a míče vyměnili za rafty a pádla. Hráči a realizační tým celku Pepino SKP Frýdek-Místek absolvovali teambuilding, při kterém na raftech spluli Vltavu z Vyššího Brodu do Zlaté Koruny. Více čtěte na klubovém webu.


Fighteři Como-3 gym přivezli zlato a tři stříbra ze San Marina

O víkendu 18. a 19. května se to v San Marinu fest řezalo. Dominik Tabor potvrdil, že z něj roste fighter pro velké zápasy. Další cenné zkušenosti na mezinárodní scéně nasbírali také František Kludský a Olga Kvaiserová. Jsem moc rád, že jsem opět mohl být u toho díky trenéru Martin uVaňkovi a jeho partnerce Karolíně Klusové. Byla to neskutečná jízda. Už teď se těším, až zase příště vyrazím někam do světa s fightery z Como-3 gym.


Fanoušci třineckých Ocelářů slaví pátý mistrovský titul v řadě!

Vyvrcholení letošního extraligového ročníku sledovala na třineckém náměství Svobody před KD Trisia asi tisícovka fanoušků třineckých Ocelářů. Na dálku tak podporovala svůj oblíbený tým. S přibývajícím časem bylo cítit napětí. Když ve druhém prodloužení rozhodl o výhře Ocelářů jejich odchovanec David Cienciala, odšpuntoval bouřlivé oslavy, při kterých nechyběly lahve šampaňského ani světlice. Třinečtí fandové se tak radují z pátého titulu v řadě. Více čtěte v reortáži pro idnes. 


Skauti z celé republiky uctili památku kamarádů padlých na konci 2. světové války

Skautská Ivančena je krásným příkladem, jak udržovat tradici odkazující na události, na které bychom neměli zapomínat. V sobotu 20. dubna se na tomto pietním místě v Beskydech sešly asi čtyři tisícovky skautů ze všech koutů republiky. Skauti tímto způsobem uctili památku kamarádů padlých na konci 2. světové války.


Tomáš Etzler přiblížil, jak vypadá práce zahraničního zpravodaje i jak vznikaly jeho knihy

Tomáš Etzler ve Stolárně mluvil nejen o působení v Číně, kde pracoval jako zpravodaj České televize, ale také o tom, jak se k práci v médiích dostal či jaké situace zažil nejen v Asii, ale také v mnoha dalších zemích. Byl to hodně zajímavý večer.


Plzeň potvrdila roli favorita. Výběr SKP přehrála 3:0 na zápasy a postoupila do semifinále

Obrovským debaklem skončilo třetí čtvrtfinálové utkání Chance play off mezi Pepino SKP Frýdek-Místek a Talentem tým Plzeňského kraje. Obhájce titulu neponechal nic náhodě. Výběr SKP deklasoval poměrem 41:27 a jako první si zajistil postup do semifinále. Házenkáře Frýdku-Místku nyní čekají zápasy o 5. až 8. místo.


Dana Moree v knihkupectví Kapitola mluvila o cestách na Kubu i Divadle utlačovaných

Další ze zajímavých podvečerů v knihkupectví Kapitola, kam si zdejší knihkupec Jan Becher pozval Danu Moree, která pracuje na Fakultě humanitních studií Univerzity Karlovy. Bylo nesmírně zajímavé, poučné i k zamyšlení poslechnout si, co kolikrát stálo za tím, aby mohla k určitým lidem na Kubě dostat kupříkladu léky, počítače, flashky nebo kytaru. Mimo jiné přiblížila i to, jak funguje Divadlo utlačovaných, ve kterém společně s Lízou Urbanovou vytvořila už více než 25 představení s nejrůznějšími cílovými skupinami.


Beskydy v předkole play off nestačily na Brno. Sezona pro ně skončila

Black Volley Beskydy v sobotu perfektně rozehrály zápas proti Brnu, když s přehledem vyhrály první dva sety. Jihomoravanům se však povedl nevídaný obrat, když získali následující tři sady. Brněnští volejbalisté se po výhře 3:2 mohli radovat z postupu do čtvrtfinále play off. Pro Beskydy skončila sezona v předkole play off.


Derby nabídlo duel v bouřlivé atmosféře. Karviná potvrdila roli favorita

Zaplněná hala do posledního místa. Bouřlivá atmosféra díky fanouškům obou družstev. Derby odvěkých rivalů Pepino SKP Frýdek-Místek a HCB Karviná nabídlo pohledný zápas, v němž karvinský Baník potvrdil roli favorita a podruhé v sezoně přehrál svého soka o pět branek. Tentokrát poměrem 33:28.


Strhující podívaná v Třinci. PML 8 nabídlo směsici tvrdých zápasů v postoji i MMA

Zápasy v thajském boxu i MMA nabídl turnaj PML 8, který se těšil vynikající atmosféře, kterou vytvořilo publikum v třinecké hale Stars. V pyramidě ve váze do 75 kg vybojoval pás Dominik Tabor z domácího Como-3 gym, byť byl ve finále dvakrát počítaný. Jeho soupeře Adriana Ertela však potkala ohromná smůla, když nakonec nemohl dokončit duel vinou zranění ramene. Z domácích fighetrů se pak v kleci mohl radovat Daniel Ligocki, který ve 3. kole ukončil před limitem nebezpečného Melvina Maného. Veliký vítězný návrat prožil v Třinci Vojto Barborík, který nastoupil k zápasu po roce a půl. Výhry na PML 8 si připsali také Filip Macek a Ondřej Malina.


Lysá hora hostila jeden z nejextrémnějších zimních závodů v Evropě

Letos je toho sněhu poněkud méně, alespoň na vrcholu Lysé hory to zavání zimou... Poslední lednový víkend hostil nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd extrémní vytrvalostní závod LH24, při kterém závodníci nepřetržitě čtyřiadvacet hodin chodili či běhali nahoru a dolů. Někteří jako jednotlivci, jiní ve dvoučlenných týmech..


Alexandr Mitrofanov v Kapitole

Knihkupec Jan Becher si do svého knihkupectví Kapitola pozval další zajímavou návštěvu. Novináře a komentátora Alexandra Mitrofanova, který poutavě a s patřičným důvtipem mluvil o tom, jak vyrůstal v Sovětském svazu i za jakých podmínek se dostal do tehdejšího Československa. Největší prostor pak věnoval současné situaci v Rusku a na Ukrajině. Byl to velice zajímavý a poučný podvečer, který přiměl člověka zamyslet se nad tím, jakým směrem se může ubírat situace nejen v Evropě, ale také na celém světě..


Hornickou desítku letos doprovázelo příjemné, slunečné počasí

Hornická desítka je tradiční sportovní akcí, při které se na startu potkávají profesionální atleti s rekreačními běžci. Každoročně je na programu první listopadovou sobotu. Letos se ji zúčastnilo dohromady 2 394 běžců, přičemž hlavní závod na 10 km absolvovalo 601 sportovců. Letošní ročník doprovázelo velmi příjemné, slunečné počasí. 


Podzim v Komenského sadech

Podzim mnozí považují za nejkrásnější období roku. Zvlášť, když stromy začnou hrát pestrými barvami. To pak stojí za to vydat se někam do přírody. A ve městě do parků. Jedním takovým jsou Komenského sady ve Frýdku-Místku. Malému parku dominuje kostel sv. Jošta.


Jak se fotí Frýdek-Místek

Chcete vědět, jak se fotí Frýdek-Místek? Jak vznikají fotky pořízené z nebe, ze střech věžáků, z míst, na která by vás správně nikdo neměl pustit? Přijďte ve čtvrtek 14. 9. do Faunaparku. Začínáme v 17 hodin. Na místě bude k dostání obrazová publikace Frýdek-Místek - Tady jsem doma, ve které je zhruba dvě stě snímků zachycujících město i život v něm.

Vodohospodářské sportovní hry ovládlo Povodí Labe

Areál VŠB-TU Ostrava hostil v pátek a v sobotu 25. a 26. srpna 2023 Vodohospodářské sportovní hry, kterých se zúčastnilo více než pět set sportovců z podniků Povodí, významných vodárenských společností, státních organizací s kompetencemi ve vodohospodářství nebo dodavatelských firem. Letošní ročník ovládlo družstvo reprezentující Povodí Labe.


Pepino SKP Frýdek-Místek omladil kádr. Hlavním cílem je postup do play off

Házenkáři Pepino SKP Frýdek-Místek sehráli v přípravě na novou sezonu sedm utkání, ve kterých jejich formu prověřili hlavně soupeři ze Slovenska. Kondiční blok zpestřil výstup celého týmu na Lysou horu. Družstvo po předchozí sezoně opustili zkušení hráči Vít Pyško a Tomáš Sklenák. Omlazený kádr v létě posílili Adrian Chełmiński a Marián Hajko. Cíle a ambice pro nadcházející extraligový ročník nastínili představitelé klubu na tiskové konferenci, která se uskutečnila v úterý 29. srpna dopoledne v restaraci Grill Station Střelnice ve Frýdku-Místku.


Jubilejní 10. ročník Bike Čeladná ovládl Marek Rauchfuss. Mezi ženami triumfovala Karla Loffelmann

Závody na 50 i 30 kilometrů nabídl jubilejní 10. ročník HSF System Bike Čeladná. Rodiny s dětmi se mohly projet v rámci Family jízdy na dvacetikilometrové trati. V areálu místní ZŠ mezi sebou poměřily síly také děti. Hlavní závod s přehledem vyhrál Marek Rauchfuss. V kategorii žen se z přesvědčivého prvenství mohla radovat Karla Loffelmann.


Přes 600 diváků vidělo 6 branek. Derby skončilo remízou 3:3

MSFL nabídla hned v úvodním kole soutěže pikantní derby mezi Frýdlantem a Frýdkem-Místkem. Kdo se o zdejší fotbal alespoň trochu zajímá, dobře ví, jaké mají duely mezi těmito celky náboj. V nevlídném počasí vidělo přes 600 diváků celkem šest branek. Frýdlant třikrát vedl, ovšem valcíři dokázali pokaždé vyrovnat. Soupeři se tak rozešli smírně 3:3.


Tabor a Kvaiserová přivezli cenné kovy z mistrovství světa WBC MuayThai

Čeští fighteři z Como-3 gym Dominik Tabor a Olga Kvaiserová reprezentovali Česko na mistrovství světa WBC MuayThai v italských Benátkách. Dominik Tabor vybojoval v našlapané pyramidě bronzovou medaili. Olga Kvaiserová se vrátila se stříbrem. Koučem obou zápasníků je Martin Vaňka.


Tabor z Como-3 gym opět získal pás mistra ČR!

Fighter z třineckého Como-3 gym Dominik Tabor zažívá veliký come back. První červnový víkend se stal na otevřeném mistrovství v Trenčíně mistrem Slovenska. O týden později ovládl pyramidu v Praze a podruhé v kariéře tak získal pás pro mistra České republiky v Thajském boxu.


Čtyři tituly pro fightery z Como-3 gym. Ovládli otevřené mistrovství Slovenska v Muaythai

Olga Kvaiserová, Lucie Neaguová, Dominik Tabor a František Kludský jsou čerstvými držiteli titulu mistra Slovenska organizace SMTA. Kludský dokázal finálový zápas ukončit způsobem K.O. už ve druhém kole. Ostatní zvítězili 3:0 na body. Do Třince se tak vrátili se čtyřmi trofejemi.


Jedenáctka slavila 30 let. Je jedinou rorýsí školou ve Frýdku-Místku

Bublinková show, vystoupení žáků, šermířů, divadlo, zpěv, ale také workshopy v učebnách, výroba pamětních dukátů v keramické dílně a sportovní aktivity na hřišti. Jedenáctka oslavila výročí 30 let od založení školy.


Velký sportovní svátek ve Frýdku-Místku

Frýdek-Místek zažil poslední dubnový den velkou sportovní událost, když česká házenkářská reprezentace poměřila v Polárce v kvalifikaci o EURO 2024 síly s výběrem Izraele. Český tým v závěrečných minutách rozhodl o těsném vítězství v poměru 27:24. V tomto duelu se zároveň rozloučil s dlouholetou reprezentační kariérou brankář Martin Galia.


Trinidad, Kuba

Na přelomu března a dubna jsem strávil tři týdny na Kubě se skvělou partou lidí. Díky Kubánci žijícímu dlouhodobě v Česku jsme stihli poznat nejstarší města na Kubě Trinidad, Snacti Spíritus i Havanu. Všechna mají jedinečnou atmosféru. Užili jsme si i nádherné pláže v oblastech Playa Larga a Varadera. Ve Viňales jsme se podívali na výrobu tradičních kubánských doutníků. Byly to nádherné tři týdny, ve kterých jsme se vrátili v čase několik desítek let zpět. Kdo vycestuje tímto způsobem, zažije něco, na co bude ještě hodně dlouho vzpomínat.Trinidad, Kuba


Marsaxlokk, Malta

Na přelomu února a března jsem se už potřetí vydal na Maltu, kde je touto dobou na sluníčku příjemných 18 až 23 stupňů. Ideální počasí na cestování. Mým nejoblíbenějším místem na ostrově je rybářská vesnice Marsaxlokk. Turisty stále poměrně opomíjená, takže tady vždycky panuje klid. Občas narazíte na rybáře vyjíždějící na moře nebo jak opravují malé loďky, které jsou tak charakteristické pro Marsaxlokk. 


Lysá hora hostila jeden z nejextrémnějších zimních závodů v Evropě

LH24 představuje jeden z nejextrémnějších zimních závodů v Evropě. Poslední lednový víkend se uskutečnil jubilejní 10. ročník. Závodníci se museli vypořádat s přibližně třináctikilometrovým okruhem vedoucím z Ostravice na Lysou horu a zpět, ale také s mrazivým počasím. Absolutním vítězem se stal Tomáš Štverák, který zvládl dvanáct okruhů. Mezi ženami byla nejlepší Kateřina Klepáčová, když zvládla 10 okruhů


Starý bazar, Skopje

Miluju cestování a poznávání různých kultur. Předposlední listopadový víkend jsme se vydali na tři dny do Skopje, hlavního města Severní Makedonie. Nadchla mě především část Starý bazar plná všelijakých krámků, menších restaurací, hospůdek. Chvílemi jsem se jen tak potuloval a nasával zdejší atmosféru...


Obrazová kniha Frýdek-Místek - Tady jsem doma je na světě. Pokřtíme ji 7. září v Kapitole

Více než dvouletá práce je u konce. Obrazová publikace Frýdek-Místek - Tady jsem doma je k dostání u Jana Bechera v knihkupectví Kapitola. Graficky knihu zpracoval Michal Popieluch. Za zvěčnění na památku patří velké díky výbornému nejen svatebnímu fotografovi Jaroslavu Krkoškovi. Budu se na vás těšit na slavnostním křtu 7. 9. 2022 v 17 hodin v knihkupectví Kapitola. Všichni jste zváni! :-)


Práce na obrazové knize o Frýdku-Místku je u konce

Stroje ve Finidru jedou na plné obrátky :-) Od 20. června bude místní knihkupec Jan Becher v Kapitole prodávat obrazovou knihu Frýdek-Místek - Tady jsem doma. Na fotkách pro tuto publikaci jsem pracoval přes dva roky. Grafickou podobu dal knize Michal Popieluch. Doufám, že se uvidíme na slavnostním křtu. Všichni dostanete včas vědět :-) 


Letnou zaplnili demonstranti. O protestu informují i zahraniční média

Stejně jako v červnu i tentokrát desetitisíce demonstratnů zaplnily Letenskou pláň v Praze. Protestující žádají demisi současného premiéra Andreje Babiše. Poukazují na jeho střet zájmů. Pokud se Babiš nevzdá funkce předsedy vlády do konce roku 2019, chystá spolek Milion chvilek pro demokracii další protest. A sice v lednu, opět na Letné.


Frýdlant patřil parašutistům. Padl juniorský světový rekord!

Frýdlantské letiště hostilo na konci července otevřené mistrovství České republiky v parašutismu v klasických disciplínách. Divákům se představila absolutní světová špička. Petr Chládek z Dukly Prostějov vytvořil juniorský světový rekord v individuální akrobacii. Na webu Magazínu Patriot najdete reportáž včetně fotogalerie.


Fotogalerie: Praděd, Harta a další krásy kraje z nebe

O prodlouženém víkendu jsme se zase jednou proletěli nad okolím. Tentokrát jsme to vzali nad Jeseníky. Fotoreportáž si můžete přečíst na webu Magazínu Patriot

Pohled na Praděd, který je nejvyšším vrcholem Hrubého Jeseníku.


Demonstranti zaplnili Letenskou pláň. Žádali demisi premiéra Babiše

Česká republika zažila největší demonstraci od listopadu 1989. Na Letenské pláni v neděli 23. června odpoledne demonstrovalo skoro 300 tisíc lidí, kteří se dožadovali odstoupení současného českého premiéra Andreje Babiše. Další protest svolali na 16. listopadu. Uskuteční se opět v Praze na Letné. 


Fotoreportáž z letu nad Beskydy. Podívejte se na Lysou horu či hrad Hukvaldy

V sobotu 19. ledna jsem se proletěl nad Beskydy. V reportáži pro Patriot Magazín si můžete prohlédnout, jak vypadají Beskydy, hrad Hukvaldy či Štramberk v zimě pohledem z nebes. 


Tvoří deskové hry. Figurkám přidává i části paroží či slepičích drápů

Jiří Šebesta z Nižních Lhot na Frýdecko-Místecku vytváří unikátní společenské deskové hry. Figurkám přidává i části zvířecích těl, aby se do nich hráči více vžili. Celý článek čtěte zde


Největší omyl je zkoušet pozorovat Měsíc za úplňku, říká vášnivý astronom

Jan Kondziolka je astronomický nadšenec. V Beskydech pořádá několikrát do roka akce, při kterých zájemcům ukazuje zajímavé úkazy na denní i noční obloze. Celý rozhovor čtěte zde


Fotogalerie ze závodu Inline 24 kolem Olešné

Všechny fotky z inline maratonu, který se jel o víkendu 24. až 25. června na okruhu kolem přehrady Olešná najdete zde


Pozvánka na vernisáž výstavy fotek k výročí 750 let Frýdku-Místku

Přijďte. Rádi vás uvidíme :-)


Skauty neodradila ani mlha, zima a sněhové kroupy. Uctili padlé kamarády

Nově vzniklé kaskády na Ivančeně v Beskydech pokryl sníh. Přesto přibyly další kameny na mohyle, které tam přinesli skauti z různých koutů republiky. Celý článek čtěte zde


Na Lysou vylezl 2 220krát. Posledním výstupem oslavil své 88. narozeniny

Je to oficiálně nejstarší lysař, tedy člověk, který pravidelně zdolává nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd, Lysou horu. Václav Šigut z Janovic se na 1323 metrů vysoký vrchol vydal celkem 2 220krát. Naposledy letos v lednu, když slavil 88. narozeniny. Celý článek čtěte zde


Když se brali, nevěsta nebyla ještě plnoletá. Svoji jsou už 65 let

Mohli by rozdávat recept na dlouholeté manželství. Vladimír a Božena Gebauerovi se vzali na jaře v roce 1952. Pětašedesátileté výročí oslavili kamennou svatbou. Manželé jsou stále vitální a oslavu si proto patřičně užili. Celý článek čtěte zde


Historii města promítla do nové kolekce. Zdobí ji lampy či fresky domů

Návrhářka Inéz Bohdanová Bortoliová se nechala inspirovat architekturou Frýdku-Místku. Domečkem malovaným jedním tahem znázornila památky, které si vypůjčila ke své nejnovější kolekci. V březnu ji vystavila na frýdeckém zámku. Celý článek čtěte zde


Hrad Hukvaldy otevře 1. dubna. V poslední době láká i hodně Poláků

Na hradě Hukvaldy v zimě opravili hradní pokladnu a zastřešení pódia v hradní motte. V nadcházející sezoně bude zřícenina lákat i Školou čar a kouzel s Harry Potterem. Celý rozhovor s kastelánem hradu Pavlem Bernatským čtěte zde


Mrazivý snímek z lesa na Pustevnách se dostal až do National Geographic

Původně se měl v ten den zúčastnit oslavy padesátin své tety, neměl však náladu. Místo toho dvacetiletý Jan Bainar ze Studénky vzal fotoaparát se stativem a vydal se do lesa na Pustevnách. A pořídil krásný snímek, který zaujal uznávané fotografy a světová média. Celý článek čtěte zde


Stopem se vydal z Hlučína do Adis Abeby. Zažil i tureckou svatbu

Příběh třicetiletého Pavla Klegy z Hlučína dokazuje, že když se člověk pro něco nadchne, může dokázat mnohé. Rozhodl se skončit v prosperující IT firmě, protože jej práce nenaplňovala. Místo toho se vydal do světa. S sebou si vzal jen to nejnutnější a vyrazil jako stopař. Celý rozhovor čtěte zde


I vozíčkář umí vyrýsovat postavu. Tělo Daniela Minstra je samý sval

Daniel Minster ze Studénky je upoutaný na invalidní vozík. Přesto se může pochlubit perfektně vypracovaným tělem. Jeho příběh dokazuje, že se najdou lidé, kteří se umí vypořádat s nepříznivým osudem. Nyní se chystá na závody do USA, kde se možná potká i s Arnoldem Schwarzeneggerem. Celý článek čtěte zde. 

 


Beskydy, doly a Třinecké železárny. Podívejte se na fotky z letadla

Nejvyšší vrcholy Moravskoslezských a Těšínských Beskyd i smogem zalitá údolí vyfotil z letadla redaktor MF DNES. Proletěl se i nad Třineckými železárnami nebo nad areály Dolu Paskov a Dolu Frenštát. Celý článek čtěte zde


Nadšenec během roku tisíckrát zdolal Lysou horu, šel i osmkrát denně

Před třemi lety se čtyřiatřicetiletý Michal Kuchař z Dobratic na Frýdecko-Místecku stal členem Klubu přátel Lysé hory. Během uplynulého roku pak její nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd (1323 m.n.m.) pokořil tisíckrát, čímž vytvořil nový rekord. Celý článek čtěte zde

 


Ostravský obvod Jih přivítal rok 2017 velkolepým ohňostrojem


Frýdek-Místek přivítal rok 2017 tradičním ohňostrojem

Spousta obyvatel Frýdku-Místku přišla přivítat rok 2017 na hlavní most přes řeku Ostravici. Na obloze přítomní sledovali přibližně čtrt hodiny trvající ohňostroj. 


Na Lysé hoře strávil už třicet zim. Nahoru vždycky nese dostatek zásob

„Dříve jsme museli vysílač opravovat každou chvíli, dnes jsem spíše za domovníka,“ vzpomíná Petr Lukeš na práci na Lysé hoře. Na nejvyšším vrcholu Moravskoslezských Beskyd pracuje jako správce vysílače, podle jehož budovy je hora dobře rozeznatelná i z větší dálky. Celý článek čtěte zde


Beskydské UFO chátrá, mladý architekt Zdeněk Liška ho chce zachránit

Je unikátní svou konstrukcí i místem, na kterém se nachází. Válcová chata Lva Nikla v Krásné budila pozornost každého, kdo kolem ní prošel. Už dlouhá léta chátrá a její případnou záchranu komplikuje i fakt, že se jedná o černou stavbu. Více čtěte zde


Dresy vyměnily za spodní prádlo. Aby nafotily sexy kalendář

Veřovické fotbalistky odhodily stud a nafotily sexy kalendář. Přitom jsou v něm vyobrazené jak na fotbalovém trávníku, tak v šatně, když si zrovna natahují štulpny nebo ve sprše i s jednou ze svých trofejí. Celý článek čtěte zde


Šéf Horské služby: Lidé vyrážejí do Beskyd nalehko, pak jsou překvapení

Záchranáři v Beskydech už vyhlížejí zimu. Největší nápor turistů očekávají okolo Vánoc. V tomto období mívají i šedesát až osmdesát výjezdů za týden. Povídání s jejich náčelníkem Radimem Pavlicou si můžete přečíst zde


Reportáž z Beskydské sedmičky včetně fotogalerie a videa

Nejrychlejší tratí vyloženě proběhli, jiní se na ní zdrželi téměř 29 hodin. Extrémní závod Beskydská sedmička o uplynulém víkendu potvrdil, že patří k nejnáročnějším závodům vůbec. Reportáž čtěte zde


Reportáž České televize vztahující se k hornické výstavě

Až do konce srpna je v místecké knihovně na Hlavní třídě k vidění výstava fotek s hornickou tematikou nazvaná Poslední zvonění aneb z uhla prach a kašel. Věnovala ji pozornost i Česká televize, která s námi natočila reportáž. Prohlédnout si ji můžete zde. Začíná v čase 21:39. 


Na jejich trati krouží vlaky, které na železnicích jezdily do roku 1990

Jednou týdně se spolu zavřou do bývalé školy, kde stále zdokonalují svou železniční trať. Takový je život sedmičlenné skupiny modelářů ze Lhoty u Opavy. Celý článek čtěte zde


Fotky z inline maratonu kolem Olešné

Všechny fotky z inline maratonu kolem přehrady Olešná u Frýdku-Místku, který pořádal frýdecko-místecký horolezec Libor Uher o víkendu 25. a 26. června najdete zde.


Vyhrává soutěže díky tomu, jak vypadá. Jeho tělo je samý sval

Mladý český závodník Ondřej Kmošťák tráví v posilovně i čtyři hodiny denně. Vyplácí se mu to. Vypracovaným tělem dokáže zaujmout nejen své okolí, ale také rozhodčí na mezinárodních soutěžích v men's physique. Celý článek čtěte zde


Život četníků: bez práva volit a svatba jen s povolením

Za první republiky je měli za přežitek rakousko-uherské monarchie, pro komunisty zase byli pohůnky kapitalistů. Přesto patřili četníci v době po první světové válce k pilířům naší mladé republiky. Jejich život a práci připomíná výstava Jménem zákona! v Obecním domě v Opavě. Celý článek o výstavě četnictva čtěte zde


Modely kostelů staví jako tesaři skutečné stavby. Jeden i tisíc hodin

Modelářství propadl už jako malý kluk. Ostatně mu ani nic jiného nezbývalo. Jeho otec byl totiž zdatný kolař, a protože měl vybavenou stolařskou dílnu a na hračky přitom nebyly peníze, musel si je Jan Blizňák vyrábět sám. Dnes se může pochlubit sbírkou modelů dřevěných kostelů Moravskoslezského kraje. Celý článek čtěte zde


Z mohyly bude kaskáda. Skauti začali přeskládávat beskydskou Ivančenu

Kamenná mohyla na Ivančeně pod Lysou horou brzy změní svou podobu. Tisíce lidí desítky let nosily na místo kameny ze všech koutů země, aby tím uctily památku pěti skautů, kteří padli ke konci války. Stavba se však začala bortit, proto ji nyní skauti rozebírají, aby pak kameny vyskládali do bezpečných kaskád. Více čtěte zde


VIDEO: Vyzuli si boty, překonali strach a prošli se po rozžhaveném uhlí

Někteří pomalým, ladným krokem, jiní raději svižněji, ať to mají rychle za sebou. Odvážliví studenti Gymnázia a Střední odborné školy ve Frýdku-Místku si vyzkoušeli, jaké to je přejít boso po rozžhaveném uhlí. To přitom mělo přes 500 stupňů Celsia. Video, fotky a reportáž najdete zde


Dneska už tetování chtějí i sedmdesátiletí, říká opavský tatér Jiří Hatala

Někteří v nich vidí kriminálníky a vyvrhely, jiní se na ně nemohou vynadívat. Takové reakce okolí budí lidé, kteří se nechávají tetovat. Jiří Hatala z Opavy rozhodně patří mezi ty, kterým se tetování vždycky líbilo. Dnes se od něj nechávají tetovat i zájemci ze zahraničí. Více čtěte zde


Hokejoví bratři Kovařčíkové se touží prosadit do týmu Třince

Když s hokejem začínali, platilo u nich známé: já na bráchu, brácha na mě. Soupeři si s nimi nevěděli rady. Bratři Ondřej a Michal Kovařčíkové patří mezi velké talenty českého hokeje. V příští sezoně se oba chtějí prosadit do kádru extraligových Ocelářů Třinec. Celý článek čtěte zde

 


Moravský dixieland uhranul na britském ostrově Guernsey

Stanley's Dixie Street Band představuje v tuzemsku dixielandovou špičku. Pravidelně hrává na mezinárodním festivalu v Anglii, kde doposud neúčinkovala žádná jiná formace z bývalého východního bloku. Celý článek čtěte zde


Na šachtě brzy skončí. A tak začal trénovat lidi, jak se účinně ubránit

Jiří Kubalák z Frýdku-Místku zažil na šachtě dobré i špatné časy. Nyní bohužel musí snášet ty zlé. Uvědomuje si, že o svou práci může přijít klidně v nejbližších dnech. Přesto nezoufá. Už loni uspořádal seminář, jak se bránit na ulici, který vedl zkušený Stan Gazdík. Dnes už Kubalák vede jednu z jeho poboček - Pro Defence Frýdek-Místek. Celý článek čtěte zde


Deset let masíroval reprezentanty. Staral se jim také o potravinové doplňky

Masér Milan Sikora dobře zná spoustu českých reprezentantů. Při masážích totiž házenkáře nejen masíroval a protahoval, ale mluvil s nimi i o tom, jak se mají v klubech, ve kterých hrají a co dělá jejich rodiina. Celý článek čtěte zde


Udivil dřevěnými hlavolamy. Frenštátský kutil je prodává do celého světa

Doma má ve vitrínách spoustu hlavolamů. Václav Obšivač z Frenštátu pod Radhoštěm je totiž nejenom sbírá, ale především vyrábí. Zálibě, která se mu stala prací, doslova propadl. Své výtvory neustále modifikuje a prodává je do celého světa. Celý článek čtěte zde

 


Kroniku stále píšu dokumentním inkoustem, říká kronikářka Příbora

Každý den je ve střehu a všechno si zapisuje. Zajímavosti, kuriozity, konání kulturních, společenských nebo sportovních akcí ve městě. Taková je náplň práce Ireny Nedomové, která dělá od roku 2011 kronikářku Příbora. Celý článek čtěte zde


Fotogalerie ze zápasu MFK Frýdek-Místek - FC Baník Ostrava B

Reportáž včetně fotogalerie z přípravného utkání mezi Frýdkem-Místkem a rezervou Baníku Ostrava, hraného v sobotu 13. února, najdete zde


S padákem kroužil v Himálajích. Nyní učí piloty v Beskydech

Létá od osmnácti let. Dříve se věnoval závodnímu létání, cestování a focení. Pak si oblíbil paraglidingové expedice v nejvyšších horách světa. V projektu FLY7000 se Daliboru Carbolovi z Frýdku-Místku, společně s kamarádem Jurajem Klejou, podařilo vytvořit několik dosud nepřekonaných a ve světě velmi uznávaných leteckých výkonů. Celý rozhovor čtěte zde


Mrzlo až praštělo. Přesto otužilec zdolával pět hodin „nahoře bez“ Lysou horu

Bývalý havíř Ján Čupa bydlící v Metylovicích se stal ikonou Beskyd. Chodí po nich svlečený do půl těla za jakéhokoli počasí. O víkendu se takto postavil i na start jednoho z nejnáročnějších zimních závodů široko daleko - 24 hodin na Lysé hoře. Celý rozhovor s ním čtěte zde


Inverzi jsme nazvali třináctým platem, říká meteorolog z Lysé hory

Na Lysou horu, nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd, vynesl přibližně třináct tun různých potřeb. Nahoru vystoupal zhruba třináctsetkrát a nachodil asi osmnáct tisíc kilometrů. Jaroslav Chalupa z Havířova totiž pracoval na tamní meteorologické stanici bez tří měsíců osmatřicet let. Celý rozhovor čtěte zde


Frýdek-Místek přivítal rok 2016 velkolepým ohňostrojem

Úžasnou podívanou zažili na přelomu roku obyvatelé Frýdku-Místku. Nad řekou Ostravicí se těsně po půlnoci z 31. prosince 2015 na 1. ledna 2016 rozzářil nádherný ohňostroj, kterým město přivítalo rok 2016. Podívaná trvala přibližně čtvrt hodiny. Všechny fotky z této světelné show najdete zde


Fotky z Novoročního ohňostroje v Ostravě

Ostrava už podesáté přivítala nový rok velkolepým ohňostrojem. Nádhernou světelnou show opět sledovalo několik tisíc lidí. Všechny fotky najdete zde


PF 2016

Mějte pohodové Vánoce a v roce 2016 hlavně pevné zdraví a spoustu úspěchů!


Rozebírání bufetu Šantán komplikuje ledovka. Část poslouží na otop

Rozebírání lysohorského bufetu Šantán, který musel ustoupit stavbě nové Bezručovy chaty, komplikuje zledovatělá cesta. Luboš Carbol, který jej za korunu odkoupil, aby jej rozložil a postavil jinde, už podal žádost o prodloužení termínu na zboření stavby. Celý rozhovor čtěte zde


Fotogalerie ze zápasu SKP Frýdek-Místek - HC Baník Karviná

Házenkářská extraliga měla na programu v 15. kole mimo jiné regionální derby mezi Frýdkem-Místkem a Karvinou. V dramatickém utkání viděli diváci celkem 69 branek. Duel nakonec vyzněl 36:33 pro domácí Frýdek-Místek. Všechny fotky z tohoto zápasu najdete zde


Utéct nebyl čas, jen brzdit, říká strojvedoucí o střetu s kamionem

Strojvedoucího Jiřího Bařinu čekala v pátek poslední jízda noční směny. Jenže když vyjel těsně před osmou hodinou ráno ze stanice ve Frýdku-Místku, ujel sotva dvě stě metrů. Na železničním přejezdu se totiž srazil s polským kamionem, jehož řidič vjel na koleje, přestože červeně blikalo výstražné světlo. Celý rozhovor čtěte zde


FOTOREPORTÁŽ: Kamion vjel na červenou před vlak, při nárazu přišel o návěs

V pátek 11. prosince kolem osmé hodiny ranní se srazil kamion s vlakem na železničním přejezdu pod estakádou ve Frýdku-Místku. Lokomotiva narazila do návěsu a oddělila ho od tahače. Trosky zůstaly zaklíněné pod nedalekým mostem. Řidič kamionu se lehce zranil, strojvedoucí vyvázl nezraněn. Celou reportáž včetně rozsáhlé fotogalerie najdete zde


Frýdek-Místek rozstřílel Opavu 6:0

Frýdecko-místečtí hokejisté válcují ve druhé lize jednoho soupeře za druhým. Ve středu 9. prosince si na domácím ledě poradili s Opavou poměrem 6:0. Hattrickem se blýskl polský útočník Aron Chmielewski. Frýdek-Místek má po 25 odehraných zápasech na prvním místě v tabulce třináctibodový náskok na druhý Vsetín. 


Na pravé oko vůbec nevidí, přesto dokáže v ringu vyhrávat

Josef Valach z Havířova je napůl slepý, ale nelituje se. Právě naopak. Dokazuje, že se dá plnohodnotně žít i s takto velkým hendikepem. Už tři roky dělá jedno z nejtvrdších bojových umění na světě. Více čtěte zde. 


Nadšenec přemístí lysohorský bufet do údolí. Šantán je fenomén, říká

Lubomír Carbol pracuje dlouhá léta na vysílači na beskydské Lysé hoře. Dříve často pomáhal při opravách bufetu Šantán, který čeká demolice, aby mohla začít fungovat replika Bezručovy chaty. Carbol proto přišel s nápadem, že Šantán na vlastní náklady rozebere a pokusí se jej postavit někde jinde v Beskydech. Celý rozhovor čtěte zde


Reportáž televize LTV z vernisáže výstavy v Domově Příbor

Momentálně jsou stále k vidění moje obrázky z Beskyd v Domově Příbor. Vernisáže výstavy, která byla součástí dne otevřených dveří tohoto domova, se zúčastnila také příborská televize Local LTV. Natočila reportáž, na kterou se můžete podívat zde. Začíná v čase 15:30. 


Valcíři završili podzim výhrou 2:1 nad Vlašimí

Frýdecko-místečtí fotbalisté začali na konci podzimní části sbírat body ve Fotbalové národní lize. Výhrou nad Vlašimí v poměru 2:1 prodloužili svou neporazitelnost už na čtyři zápasy v řadě. V dosavadním průběhu soutěže valcíři nasbírali 12 bodů. Momentálně jim patří 12. příčka. 


Obrat valcířů zařídil dvěma trefami střídající Stratil

Frýdecko-místečtí fotbalisté čekali dvanáct zápasů na první vítězství v letošním ročníku Fotbalové národní ligy. Dočkali se až v sobotu 31. října, kdy na domácím hřišti přehráli Vyšehrad 3:2. Duel rozhodl útočník Lukáš Stratil, který vstřelil poslední dva góly zápasu, byť na trávník přišel až v 66. minutě. 


Rozhovor s Daliborem Mynářem

Trenéři o Daliboru Mynářovi vždycky říkali, že má veliký potenciál. Vytáhlá spojka SKP Frýdek-Místek se však začala střelecky prosazovat až v průběhu této sezony. Rozhovor s tímto talentovaným hráčem čtěte zde


Spanilá jízda Frýdku-Místku pokračuje

Frýdecko-místečtí hokejisté se stále mohou pyšnit stoprocentní bilancí v domácím prostředí. V sobotu 24. října si poradili s nováčkem soutěže z Moravských Budějovic poměrem 5:2 a upevnili si tak první příčku ve druhé lize. Na druhý Vsetín mají devítibodový náskok. 


Jablonec potvrdil roli favorita, ve Stovkách vyhrál 2:0

Frýdecko-místečtí fotbalisté narazili v osmifinále domácího poháru na prvoligový Jablonec. V prvním vzájemném měření sil, které se hrálo v úterý 20. října ve Stovkách, potvrdili Severočeši roli favorita a díky trefám Tomáše Wágnera a Ruslana Mingazova vyhráli 2:0. Do odvety tak mají dvougólový náskok.  


Pro Beskydy jsou typické pohanka nebo zelí, říká kuchař Tomáš Mohyla

Příběh Tomáše Mohyly dokazuje, že i z obyčejného učně může vyrůst opravdový expert ve svém řemeslu. Třicetiletý rodák z Čeladné se může pochlubit řadou ocenění. Zkušenosti získával i v jedné z nejvyhlášenějších restaurací v Německu. Více čtěte zde


Valcíři podlehli Znojmu 0:2. Zůstávají předposlední

Frýdecko-místečtí fotbalisté stále čekají na první vítězství v této sezoně. V sobotu 17. října podlehli doma Znojmu 0:2. Na kontě tak mají stále pouze čtyři body. V tabulce jsou předposlední. Už v úterý 20. října vyzvou v dalším kole domácího MOL cupu prvoligový Jablonec. Hraje se od 15 hodin na Stovkách. 


Derby vyznělo 3:1 pro volejbalistky Ostravy

Extraliga volejbalistek nabídla hned ve druhém kole derby mezi Frýdkem-Místkem a Ostravou. Úspěšnější byly hráčky Ostravy, které porazily Sokolky na jejich půdě poměrem 3:1 na sety. 


Na vlastní kůži: svět uprchlíků

Nejdramatičtější situace v Evropě v souvislosti s uprchlíky v posledních dnech zavládla na srbsko-chorvatské hranici. Vyrazili jsme proto s kamarádem z fotoklubu Art Collegium Vladimírem Pryčkem do chorvatského Tovarniku, kam proudí tisíce imigrantů ze Srbska. Reportáž pro týdeník 5plus2 si můžete přečíst zde. 


Andrle přišel z Jeseníků do Beskyd a začal o nich psát. O cestách i lidech

Kdysi pracoval jako novinář, ovšem v roce 1968 byl odejit. Následně tak Petr Anderle pracoval jako havíř, aby uživil rodinu. „Celou dobu jsem snil o tom, že jednou přijde doba, kdy budu moct svobodně vyjádřit svůj názor a také ho napsat,“ říká absolvent Filozofické fakulty Karlovy univerzity v Praze. Po revoluci v roce 1989 se rozhodl, že se bude živit jako publicista na volné noze. Dnes vydává vlastivědné publikace především o Beskydech. Více čtěte zde


Sběratelka pohlednic z Beskyd: Nejzajímavější téma? Nezatopené Staré Hamry

Bydlí v horské vesnici Ostravice, přímo pod Lysou horou, nejvyšším vrcholem Moravskoslezských Beskyd. O tom, že toto místo Pavla Zemaníková zbožňuje, svědčí fakt, že sbírá dobové pohlednice právě této oblasti. Dohromady už jich má třináct alb. Její nejstarší pohled je z roku 1908. Více čtěte zde


Fotoreportáž z extrémního vytrvalostního závodu Beskydská sedmička 2015

Letošní Beskydská sedmička měla vražedné tempo. Vítězové Zbyněk Cypra a Tomáš Svoboda zvládli trasu dlouhou 95 kilometrů s převýšením přes 5 300 metrů za 11 hodin a 29 minut, čímž vytvořili nový rekord trati. Všechny fotky z tohoto extrémního vytrvalostního závodu najdete zde


Házenkáři Frýdku-Místku si na úvod poradili se Zlínem, sedmi góly se blýskl talentovaný Strack

Extraligoví házenkáři SKP Frýdek-Místek vstoupili do nového ročníku vítězstvím nad Zlínem. Na jejich výhře v poměru 29:25 se významnou měrou podílela budoucí naděje Frýdku-Místku Sebastian Strack, který ve střetnutí zaznamenal sedm branek. Rozhovor s ním čtěte zde


Věřím, že už mi chybí jen kousek ke stálému místu v NHL, říká Dominik Uher

Odchovanec frýdecko-místeckého hokeje Dominik Uher patří k budoucím českým nadějím. Hráč Pittsburghu Penguins, v jehož barvách odehrál zatím jen dva zápasy v NHL, tráví léto v Česku. Připravuje se s druholigovými hokejisty Frýdku-Místku. V polovině září by měl složit také maturitu. Celý rozhovor s Dominikem najdete zde


Frýdek-Místek se znovu zapsal do České knihy rekordů

Vytvořit dvou nebo čtyřčlenné družstvo, posbírat co nejdříve všechny věci do kufru, ten poté naložit do auta, nasednout do něj a zatroubit. Tento úkol splnilo v sobotu 22. srpna na místeckém náměstí Svobody během 12 hodin téměř 530 lidí. Naplnili tak 218 aut a vytvořili tím nový rekord v České knize rekordů. 


Na Odře triumfovala posádka Našrot. V Bohumíně startovala poprvé

Přestože je letos ohromné sucho a hladiny řek stále klesají, organizátoři závodů dračích lodí ve Starém Bohumíně zaznamenali při čtvrtém ročníku rekordní účast. Tentokrát, v sobotu 15. srpna, na zdejší řece Odře mezi sebou soutěžilo patnáct posádek před přibližně pěti sty přihlížejícími. Z celkového vítězství se nakonec radovala formace Našrot, která na této akci startovala poprvé. Na letošní ročník se její členové přihlásili poté, kdy akci loni viděli, když tou dobou náhodou Odru projížděli.


V Porubě byl nejrychlejší Slovák Pavol Šimášek. Obhájil loňské prvenství

Extrémní vysoké teploty, ale také bouřky a vytrvalý déšť. Takovými změnami počasí se vyznačoval víkendový vytrvalostní závod na in-line bruslích na Hlavní třídě v Ostravě-Porubě. Dohromady na ní neustále kroužilo téměř 140 účastníků. Někteří jezdili jako jednotlivci, jiní ve dvoučlenných nebo šestičlenných týmech. Dvanáctihodinový závod skončil přesně o půlnoci. Čtyřiadvacetihodinový pak v neděli 16. srpna v pravé poledne. Mezi jednotlivci obhájil loňské prvenství Pavol Šimášek ze Slovenska, který překonal i svůj loňský výkon. Tentokrát v Ostravě najezdil úctyhodných 436 kilometrů a 150 metrů. Právem mu tak aplaudovala celá Hlavní třída. Potleskem však diváci ocenili i ostatní jezdce, kteří závod zvládli až do konce.


Kanaďan lidem na Novojičínsku ukazuje kouzlo bydlení ve srubu

První srub, ve kterém dnes žije se svou rodinou na klidném místě ve Starojické Lhotě, postavil Derek Nott v Kanadě jako investici. Pak si ho musel převést do své nové domoviny. V Česku nakonec začal podnikat. Sruby staví na zakázku. Více čtěte zde


V Ostravě se demonstrovalo kvůli běžencům, policie zadržela šedesát lidí

V centru Ostravy se v sobotu 25. července odpoledne uskutečnily demonstrace odpůrců i zastánců imigrantů. Obě akce měly poklidný průběh. Oficiálně skončily přibližně v 16 hodin. Jenže desítky účastníků protiuprchlické demonstrace se pak vydaly do Přívozu, kde musela policie zajistit přes šedesát z nich. Poté akce skončila. Více čtěte zde.


Zpověď ženy, která cestovala v havarovaném pendolinu

Den po tragické nehodě, při které na železničním přejezdu ve Studénce narazilo Pendolino do polského kamionu, jsem v novojičínské nemocnici navštívil Drahomíru Kudrnovou, která seděla hned v prvním vagonu. Přiznala, že kdyby ji náraz nevymrštil ze sedačky, už by nebyla mezi živými. Více čtěte zdeDrahomíra Kudrnová po operaci levé ruky v novojičínské nemocnici.


Záchranáři na Olešné učili, jak pomoci tonoucím

Vodní záchranáři v sobotu v aquaparku na Olešné zájemcům názorně ukázali, jak by měli pomáhat topícím se lidem. Návštěvníky seznámili také se základy první pomoci, jakými jsou dýchání z úst do úst či masáž srdce. Zájemci měli k dispozici plovací vesty, kruhy i modely pro nácvik záchrany. 


Sweetsen fest začal koncertem v zaplněné Polárce

Letošní ročník největšího benefičního festivalu na severní Moravě začal netradišně. Koncertem Symfonického orchestru Frýdek-Místek v městské hale Polárce, která byla narvaná k prasknutí. S orchestrem si zahráli také místní hudebníci René Souček a David Stypka se svou kapelou Bandjeez


In-line bruslaři jezdili kolem Olešné ve dne v noci

Okruh kolem Olešné se o víkendu 20. a 21. června změnil v závodní trať extrémního vytrvalostního závodu EMOS 24 HODIN KOLEM OLEŠNÉ, který musel kvůli problémům s měřícími čipy skončit o pět hodin dříve. Všechny fotky najdete ve fotogalerii zde.  


Frýdek-Místek ožil folklorem. Přijeli i Číňané nebo Portoričané

Koncertem muzik na nádvoří frýdeckého zámku začal ve čtvrtek 18. června 21. ročník Mezinárodního folklorního festivalu. Letos na něj přijely soubory z Moldávie, Anglie, Finska, Číny a Portorika. 


Děti se rozloučily se školkou, v září nastoupí do školy

Předškolní děti z Mateřské školy Polárka v Kopřivnici v pátek 12. června potvrdily závěrečnou zkouškou, že jsou připravené po prázdninách nastoupit do školy. Rozloučily se tak s posledním školním rokem v mateřské škole, klaun je pasoval na školáky, takže v září nastoupí do základních škol. 


Dřevorubci poměřili síly na Horečkách

Čtrnáct nejlepších českých sportovních dřevorubců se sjelo v neděli 7. června do Frenštátu pod Radhoštěm. V areálu na Horečkách poměřili síly v šesti discipínách. Jejich počínání sledovalo v úmorném vedru přibližně čtyři tisíce diváků. Ti vytvořili bouřlivou atmosféru. Z vítězství a zároveň obhajoby prvneství z loňska se nakonec po vyrovnaném boji mohl radovat Jan Holub.


Mírová štafeta zavítala na náměstí Sigmunda Freuda v Příboře

Statisíce dobrovolných běžců nesou v těchto dnech mírovou pochodeň přes více než 140 zemí světa. V pondělí 1. června po poledni se na chvíli zastavili na náměstí Sigmunda Freuda v Příboře, odkud pak pokračovali dál směrem na Český Těšín. Pro děti si připravili program, kterým zdůraznili, že na míru na světě se může podílet úplně každý. 


Náměstí Svobody v Místku se proměnilo v atletický ovál

Na místecké náměstí Svobody dorazily v neděli 31. května desítky běžců, aby mezi sebou poměřily síly při tradiční běžecké akci Běh mezi náměstími. Od půl desáté závodily děti, v jedenáct hodin se na trať vydali i dospělí. Ti běželi na Zámecké náměstí do Frýdku a odtud zpět na náměstí Svobody. 


Regionální derby vyznělo 2:1 pro Třinec

Předposlední kolo Fotbalové národní ligy nabídlo mimo jiné regionální derby mezi Frýdkem-Místkem a Třincem. O výhře hostí v poměru 2:1 rozhodl po změně stran útočník René Dedič. Třinec se díky vítězství posunul v tabulce na 13. příčku, kde nahradil svého odvěkého rivala z Frýdku-Místku. Ten je nyní 14. Doposud uhrál 28 bodů. Třinec má o dva body více. 

Třinecký útočník René Dedič překonává Ondřeje Prepsla v brance Frýdku-Místku.


Vernisáž výstavy Oko v akci

Alespoň několik obrázků z vernisáže výstavy Oko v akci, na které je k vidění 16 reportážních fotek. Výstavu v Galerii Rotačka v ostravském Minikině můžete navštěvovat do konce dubna. Za fotky moc děkuji Lukáši Stonovi.


Pozvánka na výstavu Oko v akci

Tímto bych chtěl všechny pozvat na další výstavu s názvem Oko v akci. Tentokrát bude k vidění 16 reportážních fotografií. Vernisáž výstavy, kterou uvede fotoreportér Martin Straka, se uskuteční ve středu 1. dubna ve 20 hodin v Minikině kavárna v Kostelní ulici v Ostravě.

Oko v akci


Loading